Venkovní podobu určí nové administrativní budově společnosti MATRIX fasáda z Windowsu

Pro pravidelné čtenáře MATRIX Info nejde o novou informaci. Společnost MATRIX se bude v horizontu jednoho roku stěhovat z Třebešova do Rychnova nad Kněžnou.
26 února, 2024

Z tohoto důvodu zde byla zakoupena rozsáhlá budova, kde dříve sídlila Česká pojišťovna. Na rekonstrukci objektu se zásadním způsobem podílí i divize Windows, která tam dodává venkovní fasádu, okna, ale také interiérové vybavení budoucích kanceláří.

MATRIX Windows přispěje ke konečné podobě budovy zcela zásadním podílem. Na první pohled budou viditelné především venkovní hliníkové fasády, které dají stavbě moderní a svěží vzhled.

„Fasáda MB-SR50N HI je strukturální verzí venkovní fasády se zvýšenou tepelnou izolací. Díky bodovému kotvení skla zaručuje jednolitou hladkou plochu skla s dělenou strukturou vertikálních a horizontálních linií,“ upřesnil vlastnosti fasády ředitel divize Windows Tomáš Hrábek.

Mezery mezi skleněnými poli jsou vyplněny speciálním strukturálním silikonem, který zajišťuje vysokou těsnost a zvyšuje tepelně izolační vlastnosti.

Celý fasádní systém MB-SR50N je určen především k provádění lehkých zavěšených a výplňových fasád, což je právě případ nové administrativní budovy společnosti MATRIX v Rychnově nad Kněžnou.

„Jednou ze základních předností fasády je široký rozsah zasklívání v rozmezí 24 až 56 mm. Opravdovou novinkou je potom možnost použití dvoj a trojskel s lepenými skly. Dokonale propracovaný systém uchycení výplní dovoluje pružně a ekonomicky se přizpůsobit technickým požadavkům příslušného projektu,“ doplňuje ředitel Hrábek s tím, že z nepohledové strany budovy se budou instalovat plastová okna MATRIX Linear.

Všechny fasády a okna, které dávají budově efektním vzhledem prestiž a charakter, jsou v antracitové barvě.

„Aktuálně jsme za polovinou stavebních prací. Směrem k rychnovskému zámku je fasáda již postavená. Pohledová strana ke Společenskému centru se staví právě v těchto dnech,“ upřesnil současný stav vedoucí realizace zakázek z Windowsu Richard Cifra.

Výsledek bude zcela jistě stát za vynaloženou námahu. Centrum Rychnova nad Kněžnou tak získá novou reprezentativní budovu, která dotvoří jeho ráz.

 

Fasáda MATRIX MB-SR50 HI

Nejlepší tepelné a akustické parametry, velká volnost při výběru skla. Hliníková fasáda MATRIX MB-SR50 HI je instalována zejména tam, kde vyžaduje zvýšenou izolační schopnost. Ta je dána izolátory dodatečných prvků PE snižujících průtok tepla konstrukcí fasád. Při montáži je potřeba dbát na jejich vhodně zvolený tvar a správné vedení upevňovacích šroubů pro přítlačné lišty.

Zůstaňte s námi v kontaktu

  Odesláním e-mailu potvrzujete, že jste si přečetl/a a souhlasíte s uvedenýmí podmínkami.

  Naše pobočky

  Střelecká 861

  500 02 Hradec Králové

  zobrazit v mapě

  ikona telefonu +420 778 523 102 ikona mailu okna.hradec@matrix-as.cz

  Otevírací doba: Po-Pá 7-15.30

  Datová schránka: xe6vqrw

  IČ: 25 94 76 72
  DIČ: CZ 25 94 76 72

  Lipovka 143

  516 01, Rychnov nad Kněžnou

  zobrazit v mapě

  ikona telefonu +420 777 712 783 ikona telefonu +420 777 712 780 ikona mailu windows@matrix-as.cz

  Otevírací doba: Po-Pá 7-15.30

  Datová schránka: xe6vqrw

  IČ: 25 94 76 72
  DIČ: CZ 25 94 76 72